SK DYNAMO AKADEMIE

Jsme dobře nastavení, říká Radim Pouzar

10.09.2021, Dominik Reiniš

Náročný týden plný fotbalu. Dynamácká „patnáctka“ se zúčastnila v rámci výběru Jihočeského KFS tradičního turnaje Kouba Cup. O konfrontaci s ostatními krajskými týmy, těžkém programu i přípravných duelech se zahraničními soupeři se rozpovídal trenér U15 Radim Pouzar.

Minulý týden jste se zúčastnili Kouba Cupu, tradičního turnaje, na němž se střetávají jednotlivé krajské výběry hráčů do 15 let. Jak byste zhodnotil čtyřdenní pobyt v Třebíči?

Tento turnaj hodnotím s odstupem času jako úspěšný. Celý týden byl náročný. Odehráli jsme spoustu těžkých zápasů během tří dnů, a navíc nás ještě v sobotu čekala cesta do Pardubic, kde jsme odehráli další kolo ligy starších žáků.

Jihočeský KFS nakonec obsadil osmou příčku. Jste s takovým umístěním spokojený nebo jste jako celek zůstali za očekáváním?

Osmé místo odpovídá tomu, jak jsme se prezentovali. Tyto turnaje jsou kolikrát i o štěstí, a to nám bohužel chybělo ve vyrovnaných zápasech. Nicméně bilance dvě výhry, remíza a dvě porážky odpovídá našemu umístění. Více mě těší to, jak jsme se prezentovali jako tým. Myslím, že někteří naši hráči budou ve vyšších kategoriích velmi zajímaví.

Hrálo se formátem 2x25 minut, pociťoval jste během turnaje na svěřencích únavu nebo bylo vše nastavené optimálně?

Jsem trenérem, který vyžaduje po klucích, aby vše dělali s maximálním nasazením a zaujetím. Ví moc dobře, že jsem na ně velmi náročný. Tento turnaj a následný zápas v Pardubicích jim jasně ukázal, že zodpovědný přístup (trénink, regenerace…) se jim vrátí. Proto mají můj velký obdiv za to, jak velmi náročný turnaj zvládli.

Konkurence byla obrovská, týmy měly dozajista velkou kvalitu. Dokázal byste vypíchnout ten vůbec nejlepší? Byl jím podle vás Pražský fotbalový svaz, který celý turnaj vyhrál?

Měli jsme tu možnost nastoupit proti Pražskému KFS a potvrdím, že tento tým měl obrovskou kvalitu. Prokazoval to celý turnaj, a i když měl v závěrečném utkání také štěstí, zvítězil zcela zaslouženě.

Jaké poznatky jste si z Třebíče odvezli? Nabrali jste při střetu s republikovou konkurencí cenné zkušenosti?

Utvrdili jsme se v tom, že jdeme správnou cestou. Tým je velice dobře nastavený. Navíc i pro kluky to byl impuls, v čem mají nedostatky v porovnání s nejlepšími hráči této kategorie a nemusí se vždy jednat pouze o fotbalové vlastnosti, schopnosti či dovednosti....

A co vy osobně z pohledu trenéra? Získal jste od ostatních trenérů nějaké cenné poznatky?

Ano, tento turnaj slouží i k tomuto. Vzájemně si předávat informace, poznatky z tréninkového procesu a rozvoje hráče. Důležité slovo měl i reprezentační trenér této kategorie Karel Havlíček. Po turnaji se uskuteční předvýběry REPRE U15. Pro nás bude důležité datum 19.-20. 10. 2021, kdy se uskuteční jeden z kempů u nás na Složišti. V rámci tohoto soustředění sehraje výběr i dvě utkání proti vybranému rakouskému soupeři.

Kromě Kouba Cupu sehráli žáci Dynama během letní přípravy několik přípravných duelů se zahraničními týmy. Co vás k sjednávání těchto utkání vede? Je to především kvůli konfrontaci s jinými herními styly či vyšší kvalitou soupeře?

Během prázdnin jsme sehráli opravdu hodně těžkých a kvalitních zápasů. Dva z nich byly dokonce v Německu, kde jsme se utkali nejprve s ligovým týmem z Deggendorfu a následně i s Mnichovem 1860. Jsme moc rádi za tuto možnost konfrontace. Jedná se o jiný naturel hráčů a tento typ utkání nám jasně ukazuje, jakým směrem se ubírá fotbal na nejvyšší úrovni v žákovských kategoriích. Za možnost sehrát tyto zápasy nejenom v U15 patří velké poděkování Petrovi Benátovi.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.