SK DYNAMO AKADEMIE

Petr Hasenöhrl: vést U8 beru jako velký závazek

23.12.2021, Michal Jiránek

Další z kategorií naší Akademie je U8, kterou vede Petr Hasenöhrl se svými asistenty Janem Macíkem a Danielem Kočerem. Právě Petrovi jsme v čase předvánočním položili několik otázek.

Petře, jako hlavní trenér naší nejmladší přípravky, bys měl po 4 letech tuto kategorii „předávat“ do žáků. Co chceš za 4 roky všechno stihnout?

Jednoznačně chceme s kolegy Honzou Macíkem a Danielem Kočerem předat do žáků takové hráče, kteří budou mít jednotlivé individuální herní činnosti na velmi vysoké úrovni, respektive na úrovni co možná nejvyšší, aby na ně v žácích mohli postupně navazovat více týmovými dovednostmi.

Jak moc stabilní je kádr, s kterým pracujete?

V podstatě od úplného začátku u této kategorie se velmi intenzivně věnujeme kromě zajištění kvalitního tréninkového procesu také mapování Českobudějovicka. Daří se nám zapracovávat nové, šikovné hráče, kteří ale ve většině případů i nadále zůstávají ve svých mateřských klubech, kterým je zapotřebí poděkovat za spolupráci. Na základě, mezi kluby vykomunikovaných pravidel, mají tito hráči u nás možnost účastnit se tréninkového procesu, a troufám si říct, že v konkurenčně zdravě náročném kolektivu, což jim přirozeně k růstu pomáhá. Jsou také zváni k různým utkáním s kvalitními soupeři z celé republiky, tam zažívají velmi podstatné srovnání.

Jak vypadá naše U8 nyní?

Na začátku musím poděkovat kolegům v našich fotbalových školičkách v čele s Aničkou Matějkovou a také šéftrenérem Rosťou Helštýnem. Všichni hráči, kteří prošli letním výběrem do kategorie U8, byli v rámci svých možností velmi dobře připravení. Nám, jak už jsem zmiňoval v předchozí otázce, se průběžně daří kádr rozšiřovat o další kvalitní a perspektivní hráče. Momentálně pracujeme s celkem 22 hráči. Co se mezi republikového srovnání týče, tak si kluci vedou velmi dobře. Při utkáních vyčnívají především individuálními dovednostmi, hrají spontánně. A to je pro nás to podstatné.

S přestávkou jsi v Dynamu již od roku 2013, jakým vývojem si kategorie přípravek prošly?

Jelikož se kromě jeden a půl roku dlouhé zkušenosti u žáků pohybuji výhradně u přípravkových kategorií, tak mohu s klidným svědomím říct, že pokrok směrem vpřed je obrovský. To, jaké penzum práce spolu s nároky na jednotlivé trenéry zde dělá šéftrenér Rosťa Helštýn, se již nějakou dobu projevuje. V přípravkách máme jasně dané noty. O věcech týkajících se dětí se bavíme doslova denně, určitě zde nikdo nedělá svůj vlastní fotbal. Musím říct, že se moc těším na budoucnost všech dětí, které nyní procházejí a budou procházet „Dynamáckou školou“, ať už bude jejich budoucnost spojená s fotbalem či jiným odvětvím.

Jaké jsou Tvoje trenérské ambice do budoucna?

Ambice mám jasné, nyní se týkají výhradně mé momentální funkce, tedy práce s dětmi narozenými v roce 2014 působící v Dynamu. To, že jsem dostal možnost vést kategorii U8, beru jako velký závazek vůči hráčům, rodičům i klubu. Jednoznačně mám velkou motivaci i ambici pomoci hráčům růst ve skvělé fotbalisty a podpořit u nich výchovu slušných lidí. Rád bych, aby postupně, nejprve sami, a až na to bude čas jako skupina, vyčnívali v zápasech s jakýmkoliv soupeřem. To vše pochopitelně ruku v ruce s prioritou výchovy dobrého člověka, k čemuž se snažíme vytvořit maximálně vhodné prostředí tím, jak se společně s kolegy vzděláváme a spolupracujeme.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.