SK DYNAMO AKADEMIE

Dynamo zakládá ženský tým!

24.06.2020, Dan Mikulička

Náš klub se od 1. července rozroste o další ženské družstvo, tentokráte však dospělé. Pod hlavičkou SK Dynamo dosud úspěšně působí dorostenecký tým hrající druhou nejvyšší soutěž. Svěřenkyně trenérů Martina Dvořáka a Diany Benátové tak najdou své uplatnění v klubu i po dovršení dorosteneckého věku. Jádro nově vzniklého týmu budou tvořit hráčky TJ Jiskry Třeboň hrající v minulém ročníku skupinu D v Divizi žen. Stejnou soutěž budou hrát ženy SK Dynamo i v sezóně 2020/2021 a trenéra Petra Kocinu doplní v trenérském štábu bývalá reprezentantka a hráčka Sparty Praha, a především pak sestra dlouholeté opory A-mužstva černobílých, Lucka Kladrubská.

„Jsme velice rádi, že jednání mezi SK Dynamo a Jiskrou Třeboň dopadla dobře a od nové sezóny budeme startovat pod hlavičkou největšího jihočeského klubu," uvedl trenér Petr Kocina. Nově vzniklý tým je složen převážně z mladých hráček, mnoho z nich ještě věkem patří do dorostenkyň a samozřejmě se tak zvětší hráčská konkurence. „Oba týmy budou dosti provázané, tréninkové jednotky budou spojené a konkurenční prostředí jistě donutí všechny hráčky pracovat na maximum, což se poté projeví i v samotné kvalitě obou kádrů," doplňuje trenér SK Dynamo Martin Dvořák. Českobudějovický klub založil dívčí tým v roce 2016, zpočátku se scházel pouze na tréninkové jednotky a v sezóně 2018/2019, vůbec poprvé v historii Dynama, odehrál 2. ligu žákyň, ve které obsadil jako nováček krásné 3. místo. V sezóně 2019/2020 již většina hráček patřila do dorosteneckého věku a družstvo bylo přihlášeno do druhé nejvyšší dorostenecké soutěže, kde zanechalo s nejmladším průměrným věkem družstva velmi sympatický dojem. Ve stejné soutěži, která se letos kvůli koronaviru nedohrála, budou startovat i nyní.

„Pro Dynamo jsou i nadále samozřejmě prioritami A-mužstvo a klubová akademie, avšak dívčí a ženské týmy jsou již dnes nedílnou součástí každého ligového klubu, proto jsme rádi, že se přechod žen pod náš klub podařil. Poděkování za korektní jednání patří v tomto ohledu klubu TJ Jiskra Třeboň a jeho předsedovi Luboši Skálovi,” uvedl generální manažer klubu Martin Vozábal. Klub jednal o této možnosti prakticky celé jaro, celá situace se vyjasnila až těsně před přihlášením soutěžních ročníků.

„Jsem si jistý, že je to pro ženský fotbal v Dynamu zcela zásadní, především pak logický krok, a to vzhledem k návaznosti na dívčí dorostenecký tým v Akademii. Fotbalová asociace nám v rámci Licenčního řízení v příštích sezónách ukládá povinnost mít ženské dospělé družstvo, máme tedy nyní dostatek prostoru k vytvoření konkurenceschopných dívčích týmů všech věkových kategorií. Úkol pro nadcházející měsíce bude ještě více zesílit členskou dívčí základnu na úrovni přípravkových a žákovských kategorií tak, aby si ženský fotbal v našem klubu našel své místo. Jako ideální pak vidím možnost dívek být součástí chlapeckých týmů přibližně do začátku žákovského věku, poté se mohou postupně začleňovat do těch dívčích. Nově příchozím dívkám a ženám bych rád popřál v našem klubu mnoho sportovních úspěchů a těšíme se na jejich výkony na hřišti,” doplnil sportovní ředitel akademie Petr Benát.


V klubu již nyní působí děvčata i v nejmladších kategoriích, Dynamo jim tak chce nabídnout péči nejen na zelených trávnících, ale i při studiu. Součástí zmíněného bude tedy i možnost zařazení dívek do sportovní třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy, kde se žáci kromě fotbalu zaměřují i na atletiku, gymnastiku a v neposlední řadě i kompenzace. V případě velkého talentu a kvality pak hráčka může být vybrána i do Regionální fotbalové akademie. Vedení Akademie zároveň jedná i o partnerské střední škole, kde by mohli hráčky zdokonalovat své dovednosti i v rámci dopoledních hodin.


Pokud máte zájem přihlásit svou dceru, sestru nebo i sebe sama, kontaktujte klub na uvedených mailových adresách: divky@dynamocb.cz; dbenatova@dynamocb.cz

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.