SK DYNAMO AKADEMIE

Dynamácké dívčí kategorie vstoupily do sezóny skvělým způsobem

06.10.2022, Redakce

Kategorie dívek jsou již nějaký čas neodmyslitelnou součástí našeho klubu. Během posledních tří let se tako sekce rozrostla o dvě další družstva a dívčí základna SK Dynamo České Budějovice tak čítá více jak 60 hráček. A jak se daří v úvodu sezóny našemu žákovskému, dorosteneckému a ženskému družstvu? Odpověď je jednoznačná, více než skvěle!

Nejmladší kategorie, naše žákyně, se pod vedením trenérů Vladimíra Božovského a Míroslava Votřela staly mistryněmi hned při své loňské premiérové účasti v soutěži 2. ligy starších žákyň. Bohužel pravidla neumožňovala našemu družstvu postoupit do 1. ligy, neboť soutěž byla hrána odlišným systémem. Toto však již v probíhající sezóně neplatí a vítěz 2. ligy starších žákyň přímo postoupí do nejvyšší soutěže. A jaká je bilance našich dívek v aktuální sezóně? Ve čtyřech utkáních čtyřikrát zvítězily a s celkovým skóre 27:3 jsou na prvním místě ligové tabulky s tříbodovým náskokem na druhé FC Slavia Karlovy Vary, které mají ještě odehraný o jeden zápas více než naše děvčata. Hlavní trenér Vladimír Božovský k tomu dodává: „Pohled na tabulku je samozřejmě příjemný, ale jsme teprve na začátku soutěže. Většina děvčat dosud hrávala svá utkání formou malých her a přechod na velké hřiště pro ně není snadný. I vzhledem ke kvalitě soutěže je pro nás klíčový tréninkový proces, do kterého se nám příchodem dalších hráček podařilo vnést více konkurence a tréninky mají logicky i větší intenzitu. Chceme se ještě více zaměřit na rozvoj individuálních technických dovedností a v utkáních se prezentovat kvalitním herním projevem. Zároveň potřebujeme s děvčaty zapracovat na určitých principech a zásadách fotbalu na velkém hřišti tak, aby si je při přechodu do starších kategorií zautomatizovaly.“

Pozadu však nezůstávají ani dorostenky. Svěřenkyně trenérů Martina Dvořáka a Dominik Hrice v dosud pěti odehraných kolech také nezaváhaly a mají stejný počet bodů jako první FC Slovan Liberec. V utkáních našich dorostenek se divák opravdu nenudí, v průměru totiž padá na zápas téměř 10 gólů. Naše děvčata jich nastřílela úctyhodných 46, z toho hned 17 branek vsítila nejlepší střelkyně týmu Kateřina Prášková. Děvčata navíc stihla odehrát i pohárové utkání proti FC Viktorie Plzeň, po bezbrankovém prvním poločasu však favorit ze západu Čech nezaváhal a zaslouženě postoupil. „Vstup do sezóny hodnotím samozřejmě pozitivně, my trenéři ale stále vidíme prostor pro zlepšenou hru a neustále je na čem pracovat. Jsem moc rád, že se nám před sezónou podařilo tým doplnit kvalitními hráčkami. Kateřina Prášková a Aneta Vančatová se okamžitě staly lídryněmi týmu, skvěle ale zapadly i Sára Brabcová či Stela Reitingerová. Tým je nyní dobře poskládán a my věříme, že jsme schopni zabojovat o postup do vyšší soutěže, kde by mohla děvčata sehrát mnohem více kvalitních utkání. Výbornou konfrontací pak bylo pohárové utkání s Viktorií Plzeň, které se sice nevydařilo dle našich představ, přesto jsme si ze hry odnesli spousty poznatků a dalších zkušeností. Naším primárním cílem zůstává hráčky neustále rozvíjet po technické, taktické i kondiční stránce, a především pak to, aby je fotbal stále bavil.“ přiblížil trenér dorostenek Martin Dvořák.

Naše ženské družstvo opět ve své soutěži dominuje, a navíc postoupilo i v poháru, kde se v dalším kole utká s druholigovým FC Praha. Trenéři Diana Benátová a Aleš Hanzlík spolu s hráčkami dobře vědí, že pro lepší zápasy potřebují postoupit do vyšší soutěže, cíl pro sezónu je tak daný. „Na podzim máme odehranou přesně polovinu soutěžních utkání a co se výsledků týče, tak můžeme být určitě spokojeni. Tým se zatím po celkem jasných vítězstvích a bez ztráty bodu nachází na prvním místě tabulky a spokojeni můžeme být i s herním projevem. Oproti loňskému soutěžnímu ročníku zkoušíme hrát v jiném rozestavení, které se holky stále učí, ale my jsme přesvědčeni, že jim pro tuto soutěž více sedí. Během léta se tým doplnil o čtyři šikovné mladé holky, které skvěle zapadly a zvýšily i konkurenční prostředí. Věříme, že v každém zbývajícím utkání předvedeme takový kvalitní výkon, abychom splnili cíl, který jsme si před sezónou dali.“ zhodnotila trenérka Diana Benátová. 

Související články
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

Nastavení cookies

© 2018 - 2022 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.