SK DYNAMO AKADEMIE

Dynamácké dívčí kategorie vstoupily do sezóny skvělým způsobem

06.10.2022, Redakce

Kategorie dívek jsou již nějaký čas neodmyslitelnou součástí našeho klubu. Během posledních tří let se tako sekce rozrostla o dvě další družstva a dívčí základna SK Dynamo České Budějovice tak čítá více jak 60 hráček. A jak se daří v úvodu sezóny našemu žákovskému, dorosteneckému a ženskému družstvu? Odpověď je jednoznačná, více než skvěle!

Nejmladší kategorie, naše žákyně, se pod vedením trenérů Vladimíra Božovského a Míroslava Votřela staly mistryněmi hned při své loňské premiérové účasti v soutěži 2. ligy starších žákyň. Bohužel pravidla neumožňovala našemu družstvu postoupit do 1. ligy, neboť soutěž byla hrána odlišným systémem. Toto však již v probíhající sezóně neplatí a vítěz 2. ligy starších žákyň přímo postoupí do nejvyšší soutěže. A jaká je bilance našich dívek v aktuální sezóně? Ve čtyřech utkáních čtyřikrát zvítězily a s celkovým skóre 27:3 jsou na prvním místě ligové tabulky s tříbodovým náskokem na druhé FC Slavia Karlovy Vary, které mají ještě odehraný o jeden zápas více než naše děvčata. Hlavní trenér Vladimír Božovský k tomu dodává: „Pohled na tabulku je samozřejmě příjemný, ale jsme teprve na začátku soutěže. Většina děvčat dosud hrávala svá utkání formou malých her a přechod na velké hřiště pro ně není snadný. I vzhledem ke kvalitě soutěže je pro nás klíčový tréninkový proces, do kterého se nám příchodem dalších hráček podařilo vnést více konkurence a tréninky mají logicky i větší intenzitu. Chceme se ještě více zaměřit na rozvoj individuálních technických dovedností a v utkáních se prezentovat kvalitním herním projevem. Zároveň potřebujeme s děvčaty zapracovat na určitých principech a zásadách fotbalu na velkém hřišti tak, aby si je při přechodu do starších kategorií zautomatizovaly.“

Pozadu však nezůstávají ani dorostenky. Svěřenkyně trenérů Martina Dvořáka a Dominik Hrice v dosud pěti odehraných kolech také nezaváhaly a mají stejný počet bodů jako první FC Slovan Liberec. V utkáních našich dorostenek se divák opravdu nenudí, v průměru totiž padá na zápas téměř 10 gólů. Naše děvčata jich nastřílela úctyhodných 46, z toho hned 17 branek vsítila nejlepší střelkyně týmu Kateřina Prášková. Děvčata navíc stihla odehrát i pohárové utkání proti FC Viktorie Plzeň, po bezbrankovém prvním poločasu však favorit ze západu Čech nezaváhal a zaslouženě postoupil. „Vstup do sezóny hodnotím samozřejmě pozitivně, my trenéři ale stále vidíme prostor pro zlepšenou hru a neustále je na čem pracovat. Jsem moc rád, že se nám před sezónou podařilo tým doplnit kvalitními hráčkami. Kateřina Prášková a Aneta Vančatová se okamžitě staly lídryněmi týmu, skvěle ale zapadly i Sára Brabcová či Stela Reitingerová. Tým je nyní dobře poskládán a my věříme, že jsme schopni zabojovat o postup do vyšší soutěže, kde by mohla děvčata sehrát mnohem více kvalitních utkání. Výbornou konfrontací pak bylo pohárové utkání s Viktorií Plzeň, které se sice nevydařilo dle našich představ, přesto jsme si ze hry odnesli spousty poznatků a dalších zkušeností. Naším primárním cílem zůstává hráčky neustále rozvíjet po technické, taktické i kondiční stránce, a především pak to, aby je fotbal stále bavil.“ přiblížil trenér dorostenek Martin Dvořák.

Naše ženské družstvo opět ve své soutěži dominuje, a navíc postoupilo i v poháru, kde se v dalším kole utká s druholigovým FC Praha. Trenéři Diana Benátová a Aleš Hanzlík spolu s hráčkami dobře vědí, že pro lepší zápasy potřebují postoupit do vyšší soutěže, cíl pro sezónu je tak daný. „Na podzim máme odehranou přesně polovinu soutěžních utkání a co se výsledků týče, tak můžeme být určitě spokojeni. Tým se zatím po celkem jasných vítězstvích a bez ztráty bodu nachází na prvním místě tabulky a spokojeni můžeme být i s herním projevem. Oproti loňskému soutěžnímu ročníku zkoušíme hrát v jiném rozestavení, které se holky stále učí, ale my jsme přesvědčeni, že jim pro tuto soutěž více sedí. Během léta se tým doplnil o čtyři šikovné mladé holky, které skvěle zapadly a zvýšily i konkurenční prostředí. Věříme, že v každém zbývajícím utkání předvedeme takový kvalitní výkon, abychom splnili cíl, který jsme si před sezónou dali.“ zhodnotila trenérka Diana Benátová. 

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.