SK DYNAMO AKADEMIE

Koutecký: Bohemka? Nejzajímavější utkání v sezoně

28.08.2021, Dominik Reiniš

Stoprocentní vstup do nové sezony i velké utkání na obzoru. Dynamácká „osmnáctka“, kterou vede jako hlavní trenér Jan Dvořák ,má za sebou úspěšný start do nového ročníku a vyhlíží těžký duel na půdě Bohemians. Střet s Klokany i vlastní střeleckou formu zhodnotil kapitán Filip Koutecký.

Čtyři utkání, čtyři vítězství, dvanáct bodů. Jsi spokojený se vstupem do nové sezony?

Ano, jsem maximálně spokojený. Lepší vstup do sezony jsme si nemohli přát, ale jsou před námi mnohem těžší utkaní, než jsme doposud hráli. Například teď na Bohemce, takže z toho neděláme žádné unáhlené závěry, pokračujeme v tvrdé práci a doufáme, že pojedeme i nadále v nastoleném trendu.


Naposledy jste s týmem zvládli výjezd do Plzně, kde jste nad tamním Petřínem vyhráli vysoko 5:0. Jak bys zhodnotil toto utkání?

Musím říct, že vstup do utkaní se nám moc nepovedl, naštěstí jsme z autu na naší polovině dobře vyjeli a Máca (Lukáš Macák) dal gól, který nás trochu uklidnil. I tak to do konce první půle bylo hodně vyrovnané. Do druhé půlky jsme hned vstoupili gólem Jardy Kmece, který dorazil moji střelu. Gól nás uklidnil a díky němu jsme převzali otěže zápasu.

Ty osobně jsi zaznamenal z pozice středního záložníka už tři branky. Je u tebe střelecká potence zvyklostí nebo jde v aktuálním ročníku o něco výjimečného?

Doufám, že se moje střelecká potence ustálí, protože i ve středečním utkání jsem se dostal do více šancí, po nichž měl míč skončit v soupeřově síti.

Proč to ve středu v Plzni gólově neklaplo?

Myslím, že mi v zakončení chybělo trochu více klidu a lehkosti, šance na gól určitě byly. Mrzí mě, že jsem přerušil svoji gólovou sérii, ale v neděli je nová šance a doufám, že tentokrát to tam padne.

Teď vás s týmem čeká velmi těžké utkání s pražskými Bohemians. Jak se na duel s Klokany těšíš a co by na ně mohlo platit?

Těším se moc, pro mě osobně je to nejzajímavější utkání v sezoně, protože jsem v Bohemce fotbalově vyrůstal a až v dorostu jsem se přesunul sem do Dynama. Důležité bude, jak zvládneme hru směrem dozadu, protože Bohemka má svou sílu. Góly zatím střílíme, tak na to musíme navázat i v neděli.

Věříš, že se vám povede udržet stoprocentní bilanci? A jaké máš ty osobně jako kapitán týmu pro letošní sezonu ambice? Věříš v umístění na úplném vrcholu?

Uděláme všechno, co bude v našich silách, aby naše série výher pokračovala. Na začátku soutěže jsem si cíle nedával, všichni chceme vyhrát každý zápas, a tak to má být. Na konci uvidíme, jak na tom v celkovém zúčtování budeme. Věřím, že můžeme hrát nahoře, ale právě teď se nejvíce soustředíme na další zápas, který chceme herně i výsledkově zvládnout.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.