SK DYNAMO AKADEMIE

Akademie spolupracuje s okolními kluby

27.08.2021, Michal Jiránek

Akademie a spolupráce s okolními kluby. Termín, který ještě před rokem nebyl tak rozšířen. Během COVIDem postižené doby se nám podařilo uspořádat turnaj partnerských klubů, společný trénink v Nových Hodějovicích a získat mezi sebe více nadšených lidí. Ti vidí a chápou stejně myšlenku, kterou chceme ve spolupráci rozvíjet. První schůzka v této sezóně proběhla v úterý v našem tréninkovém centru na Složišti za účasti 11 klubů.

„Cílem bylo domluvit se na průběhu spolupráce, obsahu a termínech společných akcí, probrat jednotlivé možnosti, a které z nich kdo využije“, představil záměr porady šéftrenér přípravkových kategorií Mgr. Rostislav Helštýn.

Hlavní myšlenkou této spolupráce je umožnit trenérům okolních klubů vzdělávání, semináře, a hlavně poskytnout prostor dětem, a to formou pořádání turnajů partnerských klubů, společných tréninků, či bezplatné využívání haly v zimním období na Složišti. V rámci této spolupráce mají hráči i trenéři partnerských klubů možnost účastnit se tréninků na Dynamu nebo opačně, kdy se trenéři Dynama zúčastní tréninku v partnerském klubu. Nejen tyto možnosti jsme probírali na našem prvním setkání.

„I přes loňská opatření a málo času, který jsme tím měli k dispozici, se nám myšlenku kluby propojovat, sdílet informace, vymýšlet akce pro děti, dařilo udržet a rozvíjet, za což všem zaangažovaným patří velký dík. Dnes se k této formě spolupráce oficiálně hlásí 13 klubů z Budějovic a okolí a zájem projevují další“, popisuje ing. Pavel Houzim, který je hlavním koordinátorem této spolupráce za Akademii.

Na závěr jsme se již domluvili na termínech dalších setkání, které do konce tohoto roku uspořádá TJ Mokré, SK Ševětín a TJ Borovany.

,,Na těchto setkáních se chceme ať už formální formou vzdělávat nebo neformálně, otevřeně, lidsky bavit o čemkoli, co bude mít přínos pro děti, trenéry nebo kluby“, dodává na závěr Rostislav Helštýn.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.