SK DYNAMO AKADEMIE

Dvořák: Cíl jsme splnili, obraz hry může být však vždy lepší

26.05.2022, Dominik Reiniš

V Akademii Dynama působí už patnáct let, přičemž od roku 2019 vede jako hlavní trenér kategorii U18. Před minulou sezonou dostal jasný úkol: skončit do osmého místa České ligy dorostu a zajistit tak „osmnáctce“ účast mezi elitou druhé nejvyšší soutěže dorostů. Kvůli covidové pandemii musel Jan Dvořák cíl o rok odložit a aktuálně hlásí: SPLNĚNO.

Před sezonou jste měli jasně specifikovaný cíl, a to umístění do osmého místa tabulky, které po restrukturalizaci soutěží znamená setrvání mezi elitou. Čtyři kola před koncem máte splněno (na 9. pozici náskok 15 bodů), jste spokojený?

Ano je to tak, tento cíl jsme si stanovili už před sezónou a jsem velice rád, že jsme ho splnili už čtyři kola před koncem soutěže, díky čemuž můžeme být určitě spokojený.

Předvedená hra na jaře však není podle očekávání. Souhlasíte, že obraz hry měl být lepší? Obraz hry může být vždy lepší a ten náš určitě nebyl ideální. Máme před sebou ještě čtyři kola, takže doufám, že se pohled na naši hru zlepší a pobavíme i oko diváka.

Na druhou stranu Akademie vyslala směrem vzhůru (do A týmu, B týmu či na hostování) hned kvarteto hráčů, které nebylo snadné nahradit. Měl odchod této čtveřice z kabiny U19 dopad i na vás?

Dopad to mělo, ale v pozitivním slova smyslu, protože jsme kategorie U18 a U19 spojili v jednu tréninkovou skupinu. Nahradit toto kvarteto hráčů nebylo určitě jednoduché, ale kluci, kteří hráli na jejich postech prokázali, že i oni mají svou kvalitu.

V Akademii se v posledních měsících událo hodně změn, patrná je však větší spolupráce mezi kategoriemi U18, U19 a U23. Jak si toto spojení chválíte?

Toto spojení je důležité pro dorazové kluky z dorostu, a to pro jejich lepší přechod do dospělého fotbalu. Zkrátka pro jejich ještě lepší sportovní růst je to aktuálně nastavené skvěle.

V posledním zápase jste dali sbohem dvěma předchozím nezdarům – prohře v Plzni 2:5 a domácí remíze v derby s Pískem 1:1. Jak jako trenér berete "hokejové" vítězství 6:5, které se na Složišti nerodilo s Vyšehradem vůbec jednoduše?

Ano, máte pravdu. Vítězství s Vyšehradem se nerodilo vůbec jednoduše, i když prvních dvacet minut vypadalo z naší strany docela dobře, však jsme vedli 2:1. Ofenzivy obou týmů však dominovaly defenzivami, což se výrazně promítlo do výsledku zápasu, který se určitě musel divákům líbit. Mně už méně (směje se).

S jistotou "postupu" do té silnější skupiny České ligy dorostu se vám otevírají ve zbytku sezony nové možnosti. Budete v následujících čtyřech kolech ohrávat mladší hráče, které tato soutěž čeká v příštím roce? Nebo máte jiné plány?

Každé utkání kategorie U18 je složené z ročníků 2003 až 2006. V tomto trendu budeme pokračovat nadále i ve zbytku sezony.

V neděli odjíždíte na stadion 14. Benešova a jediným přijatelným cílem musí být tři body, souhlasíte?

Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. My hlavně musíme zlepšit individuální i týmový herní výkon, soupeře předčit ve všech směrech, a pak se určitě dostaví i výsledek.

Na závěr by čtenáře Akademie určitě zajímalo, zda stále pomýšlíte na "stříbro", neboť druhá příčka, kterou aktuálně drží Slavia, s níž vás navíc čeká domácí souboj, je vzdálená pouze o bod.

Pomýšlíme na to nejlepší možný umístění, kterého ještě můžeme dosáhnout. Takže ano, pokusíme se skončit druzí… Rád bych poděkoval kmenovým hráčům U18, ale i ostatním kategoriím, které nás průběžně doplňovaly.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.