SK DYNAMO AKADEMIE

Aktivity klubové akademie pro region

25.04.2019, Dan Mikulička

Klubová akademie Dynama byla oficiálně spuštěna loni v červenci. Za tu dobu se mnohé událo a to nejen v samotné akademii, ale i ve vztahu akademie k ostatním jihočeským klubům, školkám, školám a celé sportovní veřejnosti v regionu.

Jsme si od počátku vědomi toho, že aby vůbec klubové akademie měly smysl a mohly časem plnit očekávání a cíle kvůli kterým byly založeny, nemůžeme se soustředit jen na vlastní hráče a hráčky akademie, ale je důležité spolupracovat s ostatními kluby v regionu pro rozvoj spolupráce a partnerství, pro šíření osvěty správné sportovní výchovy mladých hráčů. Nastavování správné koncepce, tréninkových metod a vzájemné spolupráce pak přinese užitek všem a těžit z něho může celý region. Nejedná se však jen o fotbalové kluby, ale i o mateřské školy a základní školy, kam se snažíme přinášet lásku dětí ke sportu jako takovou, bez ohledu na to, zda z dítěte vyroste nakonec fotbalista, hokejista nebo atletka. Proto chodí naši tenéři cvičit a hrát si s dětmi do školek, proto naši trenéři pomáhají v základních školách v hodinách tělesné výchovy kde se snaží pro děti udělat tělocvik zajímavější, zábavnější a dle nejmodernějších metod. Pro ostatní kluby pořádáme trenérské semináře pod vedením našich profesionálních trenérů, pořádáme společné tréninky, zveme kluby k přátelským utkáním, pořádáme turnaje jak pro školy tak kluby, naše zimní liga, kteroé se účastní 84 týmů je v kraji vyhlášená. Rozdáváme do klubů v regionu vstupenky na ligová utkání našeho A týmu, aby děti z regionu mohly okusit atmosféru velkého fotbalu a měly hezký zážitek ze zavádění hráčů či fotbálku o poločasu.

Toto vše by jsme nemohli dělat bez Vás, kteří se toho účastníte a již vůbec ne bez Vás – našich partnerů a sponzorů. Moc Vám za to děkujeme.

Rozhodli jsme se proto také využít našich malých redaktorů z klubové televize Dynamo Akademie TV, kteří o těchto našich činnostech natočili povedené video, které můžete zhlédnout přímo na těchto stránkách.

Projekt SK Dynamo České Budějovice Akademie je i v roce 2019 finančně podporován Jihočeským krajem.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.