SK DYNAMO AKADEMIE

Jiří Vlček ml: Chceme pomáhat ostatním klubům Českobudějovicka

31.03.2021, Dan Mikulička

Blíží se volby do výkonného výboru OFS České Budějovice, kde bude mládežnickou Akademii Dynama zastupovat trenér přípravek Jiří Vlček mladší, který svou dosavadní trenérskou kariéru spojil právě s černobílým klubem.

Už třetím rokem působí syn trenérské legendy Jiřího Vlčka staršího u kategorie přípravek, které nastupují v okresních soutěžích. „V akademii se snažíme myslet na celkový výchovný proces dětí. Uvědomujeme si, že v první řadě vychováváme člověka, až potom fotbalistu. Děti tak musíme rozvíjet po celkové stránce,“ popisuje Vlček.

Za dobu, co působí v Akademii Dynama, se společně s ostatními trenéry snaží jít společným směrem. „Cílem a přáním akademie je, abychom naši myšlenku výchovu šířili mezi ostatní trenéry v okresu. Pořádáme otevřené tréninky a semináře pro trenéry nejmenších dětí z ostatních klubů na Českobudějovicku, kde se snažíme navzájem se obohacovat a předávat si zkušenosti.“

Z pohledu vzdělávání trenérů, vzájemné pomoci a podpory ostatním klubům Akademie Dynama jako největší klub na Českobudějovicku cítí za logické mít svého zástupce také ve výkonném výboru Okresního fotbalového svazu České Budějovice. „Činnost, kterou děláme, chceme dělat dál. Působením ve výkonném výboru ale vidím šanci, jak roli Akademie Dynama na poli pomoci a podpory dalším klubům ještě dále rozvinout,“ vysvětluje Jiří Vlček, který se objeví na kandidátní listině vedenou Liborem Šolcem.

Jiří Vlček věří, že svými zkušenostmi, znalostí jihočeského prostředí, chutí do práce a přímou návazností na mládežnickou akademii Dynama může být prospěšný. „Jako právě prodloužená ruka a spojka pro trenéry mládeže ze všech okresních klubů a dalšího okolí právě s Akademií Dynama,“ přibližuje.

Šestačtyřicetiletý Vlček pokračuje ve stopách svého otce, který je v Síni slávy českobudějovického Dynama. „Táta je můj vzor. Vždy jsem si říkal, že kdybych pro fotbal udělal alespoň polovinu, co on, tak budu spokojený,“ říká na závěr muž, který v okresním přeboru nastupuje a obléká dres Zlivi.

(pozn. redakce: titulní fotografie kategorie U8, ve které působí Jiří Vlček ml. jako hlavní trenér)

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.