SK DYNAMO AKADEMIE

Akademie podporuje Všesportík

25.09.2018, Dan Mikulička

Spolupráce sportovních klubů v Českých Budějovicích v čele s SK Dynamo Akademie znamená, že České Budějovice jsou po Třebíči druhým městem, kde bude Všesportík fungovat.

SK Dynamo Akademie společně s HC Motor České Budějovice a dalšími budějovickými sportovními kluby stojí u startu tohoto zajímavého projektu v Českých Budějovicích. Na vše ohledně Všesportíku jsme se zeptali jeho garanta Mgr. Rostislava Helštýna.

Pro koho je Všesportík?

Všesportík je určen předškolním dětem ve věku 3 - 6 let, kde si společným hraním si s rodiči posilují, utváří a budují celoživotní vztah k pohybovým činnostem. Nejde o trénink, nejde o výkony. Všesportík nabízí dětem pestré možnosti, jak se pohybově vydovádět. Přítomnost a společné hraní si se svými rodiči jejich vzájemnou vazbu a potřebu hrát si a hýbat se, potom posiluje.

Co všechno tedy Všesportík obsahuje?

Veškeré pohybové základy, vše formou her, soutěží, závodů apod. Do budoucna chceme Všesportík rozšířit tak jak tomu je v i Třebíči, o důležitou součást, a to průpravu pro plavání. Je na rodičích jak často (1x týdně, 10x za měsíc...) svým dětem a vzájemnému vztahu pohybovou průpravu dopřejí.

Součástí Všesportíku jsou také semináře a workshopy pro rodiče, do budoucna společné vzdělávání budějovických trenérů a možnost pro rodiče komunikovat o svých dětech z pohledu jejich sociální zralosti, či na jaký sport se zaměřit.“

Není Všesportík konkurencí jednotlivým sportům v Českých Budějovicích?

Naopak. Všesportík je svým zaměřením a posláním nepřímo, ale úzce, propojen se všemi školičkami a přípravkami a je službou také pro ně, protože dětem poskytuje onen všeobecný pohybový základ, po kterém trenéři vkaždém sportu tak volají.

Hrát si budeme v prostorách katedry tělesné výchovy Jihočeské univerzity, vždy v úterky, středy a čtvrtky od 16:00 – 17:00. Na našich stránkách www.vsesportik.cz se dočtete veškeré další informace o náplni, cílech, organizaci a průběhu Všesportíku.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.