SK DYNAMO AKADEMIE

Město České Budějovice a Jihočeský kraj podpořili Akademii

17.06.2022, Dan Mikulička

Dva nejvýznamnější partneři naší fotbalové akademie, Statutární město České Budějovice a Jihočeský kraj, se rozhodly významnými finančními prostředky podpořit klubovou akademii i v následující sezóně. Oba subjekty patří mezi dlouhodobé partnery klubové Akademie Dynama a prostředky z jejich dotací jsou využity na provozní náklady. O finanční podpoře akademie rozhodli zastupitelé města České Budějovice i Jihočeského kraje na svých jednáních prakticky jednohlasně. „Velice si vážíme finanční podpory obou subjektů, pro běžný chod naší Akademie jsou zcela zásadní" řekl po hlasování zastupitelstva výkonný ředitel Akademie Petr Benát.

Akademie Dynama je jednou z pouhých jedenácti akademií v České republice. Ty jsou umisťovány do vybraných měst tak, aby pokryly geograficky celé území republiky. Všechny musí zároveň splňovat přísné podmínky licenčního řízení FAČR. Hlavním cílem akademií je podpora sportovní přípravy talentovaných hráčů napříč všemi mládežnickými kategoriemi od U6 do U19, zajištění kvalifikovaného personálního obsazení, kvalitního řízení a organizace klubové akademie. Za předešlé čtyři roky činnosti se zástupcům Akademie Dynama podařilo navázat úzkou spolupráci s mateřskými i základními školami, založit projekt partnerských klubů v jihočeském regionu a přispět tak k rozvoji vztahu dětí k pohybu i mimo struktury Akademie. Podařilo se také založit dívčí týmy a pořádat významné republikové i mezinárodní turnaje.

Statutární město České Budějovice podpořilo v sezóně 2021/2022 v rámci neinvestiční dotace mládež Dynama částkou 7.000.000 Kč, veškeré prostředky jsou využívány na platy licencovaných trenérů, provozní náklady jednotlivých týmů a provozní náklady Složiště. Peněžní prostředky z projektu Jihočeského kraje a fotbalového klubu, zahrnující částku 3.750.000 Kč, z nichž 3.000.000 Kč hradí Jihočeský kraj , jsou taktéž využívány na provozní chod Akademie. 

„Mám upřímnou radost z toho, kam se naše Akademie v posledních čtyřech letech posunula sportovně i společensky, bez podpory města České Budějovice a Jihočeského kraje by toto nebylo absolutně možné. Zároveň nás to všechny v Akademii zavazuje k tomu, abychom i nadále pokračovali v započaté práci koncepčně a systematicky. Chtěl bych tímto srdečně poděkovat zastupitelům města i kraje za projevenou důvěru, které si neskutečně vážíme“ uzavřel Petr Benát.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.