SK DYNAMO AKADEMIE

Ohlédnutí za letošní Zimní Wolf Ligou

26.01.2022, Dan Mikulička

O uplynulém víkendu se v tréninkovém centru dynamácké Akademie na Složišti dohrávala poslední – finálová utkání sedmého ročníku Zimní Wolf Ligy. Přinášíme Vám malé shrnutí tohoto populárního dlouhodobého zimního turnaje.

Logicky patří zimní období pro fotbalisty k těm méně oblíbeným. Nemožnost hrát a trénovat na trávě, obrovský přetlak v různých sportovních multifunkčních halách či tělocvičnách, nedostatek hřišť s umělou trávou, nevhodné povětrnostní podmínky... Bylo by potom hříchem nevyužít možnosti tréninkového centra klubové akademie českobudějovického Dynama, které disponuje krytou vytápěnou halou s umělou trávou, venkovním hřištěm s umělou trávou a perfektním zázemím v podobě dostatku šaten, sociálního zařízení a pochopitelně i možností kvalitního celodenního občerstvení. Z těchto důvodů v Dynamu každoročně pořádáme Zimní Wolf Ligu, aby nejenom děti hrající za Dynamo, ale všechny děti z našeho regionu mohly poměřit síly se svými vrstevníky i během zimy. Každý, kdo pořádal někdy nějaký větší či dlouhodobější turnaj ví, že bez silného partnera je to (obzvlášť v této době) velice obtížné. Proto jsme velmi hrdí, že nám s tímto již několik let pomáhá generální partner Zimní ligy společnost Wolf Česká republika s.r.o (www.wolfcr.cz.) přední dodavatel zaměřený na topné, větrací a vzduchotechnické systémy. Velmi za tuto pomoc a partnerství děkujeme a věříme, že ve spolupráci s Wolf Česká republika s.r.o. uspořádáme ještě spoustu dalších ročníků.

V letošním ročníku Zimní Wolf ligy bylo v průběhu tří měsíců na Složišti odehráno několik stovek utkání, kterých se účastnilo více jak 800 dětí z celého regionu a některé i mimo něj (Benešov, Příbram, Sušice), což z něj činí největší zimní turnaj v Jihočeském kraji a možná i v celé republice. Nešlo by ho uspořádat bez již výše zmíněného partnera, ale hlavně bez Vás - trenérů, rodičů, babiček a dědečků, kteří jste vozili děti o víkendech na Složiště v mrazech, vstávali jste kolikrát v neděli v šest ráno, fandili jste celý den, jen proto, aby vaši malí fotbalisté a fotbalistky mohly dělat to co je nejvíce baví a to hrát fotbal. Nezbývá nám než Vám všem vyslovit nesmírnou poklonu a pomyslný klobouček, moc si toho vážíme a děkujeme.

Velký dík patří také pochopitelně i všem trenérům a zaměstnancům Akademie, kteří se jakkoliv podíleli na pořádání Zimní Wolf Ligy, ať již v roli trenérů, pořadatelů, rozhodčích či správců. Nebylo to lehké, zima nebo  i proticovidová opatření, která nám občas (snad již letos naposledy) brnkala na nervy. A proto i vám patří velký dík!

Pokud bychom však měli alespoň nějaká jména tzv. „vypíchnout“, tak díky zejména sportovnímu manažerovi akademie Petru Benátovi, který je skutečnou duší nejen Zimní Wolf Ligy, ale celé akademie vůbec od jejího počátku, dále Rosťovi Helštýnovi za organizaci přípravkových kategorií a Petru Čížkovi za organizaci žákovských kategorií.

Něco málo k výsledkům: V přípravkových kategoriích (U8 -U11) na ně nehledíme a proto od nás žádné tabulky neuvidíte, protože jsme ani žádné nevedli. V žákovských kategoriích (U12) již výsledky počítáme. Z dvanácti přihlášených tymů se nejlépe dařilo týmu FC Táborsko U12 (ročník 2010), na druhém místě se umístili domácí SK Dynamo Akademie U12 (ročník 2010) a třetí místo patří TJ Malše Roudné ml. žáci (ročník 2009 a 2010). Všem gratulujeme !!! (tabulky najdete v závěru tohoto článku).

„Za skvěle zorganizovaný a velice kvalitně obsazený zimní turnaj mladších žáků pod názvem Wolf liga bych velice rád poděkoval zástupcům a organizátorům akademie Dynama České Budějovice včele s Petrem Benátem a Petrem Čížkem.

Našemu klubu a zejména ,,našim´´ dětem byla čest se tohoto prestižního turnaje zúčastnit.

Myslím, že organizace takového to modelu mládežnického turnaje může být velkým vzorem pro další kluby nejen na území JČ kraje. Je skvělé, že se v přechodovém přípravném období podařilo organizátorům připravit a koncepčně zvládnout takovýto model turnaje, který má i přesah do jiných krajů. Je potřeba brát v potaz, že se turnaje účastnila zřejmě špička mužstev z JČ kraje v dané kategorii, kterou doplnili mužstva ze STČ kraje (Příbram), Plzeňského kraje (Sušice) a Vysočiny (Dačice). Tato konfrontace byla rozhodně, alespoň pro hráče našeho klubu velkým zpestřením a myslím, že by všem aktérům měla dát další impuls do jejich vývoje a chuti se posouvat výkonnostně dál“ zhodnotil Libor Šolc, trenér Malše Roudné a předseda OFS České Budějovice.

Šéftrenér žákovských kategorií a hlavní trenér U12 Mgr. Petr Čížek:

„Rád bych touto cestou poděkoval všem účastníkům naší ZL za jejich spořádanost, dochvilnost a plnění všech našich opatření. Byl to jeden z důvodů, díky kterému jsme bez větších problémů mohli odehrat celý turnaj. Tím, že se celý turnaj odehrál venku na UMT, tak asi nejdůležitější pro nás bylo především počasí. To nám díky bohu přálo celý turnaj. Věřím, že i kvalita turnaje pro mnoho týmu splňovala to, s čím do turnaje šli a proč se přihlásili. Ještě jednou velké díky všem a těšíme se zase za rok“.

Šéftrenér přípravek akademie Mgr. Rostislav Helštýn:

„I v letošní sezóně jsme s přípravkami pořádali Zimní ligu. Každá kategorie byla obsazena 12 týmy. Všichni soupeři se spolu utkali v pěti hracích dnech se systémem 2x každý s každým. Bez toho, aniž bychom na závěr vyhlašovali pořadí a výsledky, byla během každého dne, na každém turnaji, k vidění řada krásných zápasů, fotbalových momentů a zápalu do hry. Žádný z týmů neodcházel bez drobných cen a dobrot a těšíme se na příští rok. Letos, kromě tradičního formátu Zimní ligy, jsme halu poskytovali také pro naše Partnerské kluby a turnaje určené pro ně. V příštím roce chceme oba formáty ponechat a pro Partnerské kluby bude k dispozici ještě více termínů než letos. Velmi si spolupráce s kluby ceníme a i touto formou chceme přispět a podpořit, aby děti na menších klubech hrály a trénovaly po celou zimu…“

Děkujeme všem a těšíme se na další ročník.

Zlatá skupina o celkové 1-6 místo

Stříbrná skupina o  celkové 6-12 místo

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.