SK DYNAMO AKADEMIE

U19 po statečném boji podlehla Bayernu Mnichov

30.07.2019, Dan Mikulička

Výjimečný zápas včera odpoledne odehrála naše kategorie U19 se stejně starými vrstevníky z FC Bayern Mnichov. Utkání, které nakonec skončilo výsledkem 0:3 (0:1) se odehrálo v rakouské obci Fulpmes nedaleko Innsbrucku, kde bavorskému týmu právě probíhalo soustředění.

Bayern, v jehož základní sestavě byli i čtyři hráči, kteří se společně s A-týmem slavného klubu vrátili z amerického turné, byl v prvním poločase aktivnějším týmem. První branku zápasu však mohl vstřelit tým z jihu Čech, když se ve 28. minutě z brejku ocitl zcela sám na malém vápně Kevin Strejček, jehož střelu po teči domácího brankáře zastavila tyč. Gólově prosadit se poprvé dokázal bavorský celek ve 36. minutě, když po brejku domácích zakončoval Lass Günther a jeho střela skončila za zády hostujícího brankáře.

Druhý poločas začali aktivněji hráči Dynama. Do velké brankové příležitosti se v 53. minutě dostal opět Kevin Strejček, avšak jeho střela bohužel pro hostující tým v brance znovu neskončila. V 57. minutě navýšil vedení Bayernu útočník Moritz Mosandl a o osm minut později uzavřel skóre zápasu a zasloužené vítězství bavorského týmu Marvin Cuni.

Pro dorostence Dynama byl zápas po sympatickém výkonu výbornou konfrontací a zajímavou zkušeností do dalších utkání.

Sestava FCB – U19: Schneller (46. Mayer) - Kehl, Lawrence, Mihaljevic (46. Hofmann), Poznanski (46. Herold) - Stiller (70. Booth) - Günther (46. Cuni), Johansson (46. Mosandl) ,Rýn, Herrmann - Madougou (46. Motika)

Sestava SKD – U19:Červenec (46. Kerl) - Matuška, Carda, Bízek, Pineau – Červený (75. Perina), Pravda, Bečvář (60. Česák), Polanský (46. Kousal), Sypal (46. Schonbauer) – Strejček (60. Sedlák)

Branky: 36. Günther, 57. Mosandl, 65. Cuni