SK DYNAMO AKADEMIE

Přípravky Akademie na Třebíč open 2022

26.06.2022, Redakce, Rostislav Helštýn

Ominulém víkendu (18.-19.6.) se konal tradiční mezinárodní turnaj Třebíč open, kterého se také účastnily všechny kategorie našich přípravek. Turnaj byl obsazen tradičně velmi kvalitně. Dokonce kategorie U9 byla doslova vyšperkovaná účastí velkých jmen – portugalského Sportingu Lisabon a francouzského PSG. Na turnaji jsme jako Dynamo zanechali velmi dobrý dojem, důkazem toho jsou i hodnocení jednotlivých trenérů.

U11 Pavel Houzim:

Poslední turnaj s ročníkem U11, Třebíč Open, jsem si opravdu užil a beru ho s lehkou nadsázkou jako povedené zúročení naší čtyřleté práce s touto kategorií v duchu jednotně nastaveného konceptu výchovy přípravek v naší akademii. První hrací den byl ve znamení méně kvalitních soupeřů a postup z prvního místa do finálové skupiny. Druhý hrací den byl o poznání těžší a sehráli jsme 5 zápasů s kvalitními soupeři. Nejvíce vyrovnaný zápas byl se Žilinou, která se prezentovala rychlým, kontaktním fotbalem, nejvíce nás potrápila a my museli ze sebe vydat to nejlepší. V posledním zápase jsme si jednoznačně poradili se Zbrojovkou Brno a zaslouženě celý turnaj vyhráli. Bylo to tedy, jak jsem již zmínil výše, symbolické rozloučení s touto šikovnou kategorií a jsem moc rád, že se to těmto šikulům na závěr sezóny podařilo, plně si to zasloužili.

U10 Radek Altmann:

Jsme rádi, že jsme se mohli turnaje zúčastnit. Kluci odehráli během dvou dnů 16 zápasů, což byla i díky slunečnému počasí opravdu velká porce. A moc nás těší, že po celu dobu turnaje to zvládli s velkým nasazením, a to i ve spojení s náročností, kterou po nich vyžadujeme. V zápasech bylo vidět vše co po hráčích chceme, individuálně tvořivá hra, samostatně promyšlené řešení, podpořené technikou s míčem, to vše v co nejvyšším možném tempu a samozřejmě chuť vyhrát každý jednotlivý souboj i celý zápas. Za U10 tedy spokojenost a poděkování organizátorům.


U9 Jiří Vlček ml.:

O víkendu se naše kategorie zúčastnila velmi dobře obsazeného turnaje v Třebíči, naši kluci měli možnost si zahrát proti týmům jako je Sportingu Lisabon nebo Paris Saint-Germain a rozhodně se v této konkurenci neztratili. V průběhu turnaje jsme předváděli velmi dobré výkony, plné herní odvahy, pěkných individuálních akcí a gólů. Na druhou stranu se ne všechny zápasy povedly, což nám ukázalo, že přestože jdeme správnou cestou, čeká nás ještě spousta práce.

U8 Petr Hasenöhrl:

Turnaje Třebíč open se vždy rádi účastníme, obzvlášť když je konečně zase dvoudenní. Neskromně musím říct, že naši kluci odehráli krásný turnaj, přesně tak, jak se učí. Byla radost se z okraje hřiště dívat na sedmileté, respektive osmileté děti, které se na hřišti chovají spontánně, neustále vymýšlejí, jak oklamat soupeře, hrají dětský herní fotbal – hrají jinak. Kluci na turnaji po zásluze uspěli, ne díky jednotlivým týmovým výsledkům, ale díky krásným individuálním výkonům všech devíti nominovaných hráčů. Myslím, že děti ze všech našich kategorií mají, nejen ze samotné hry, skvělý zážitek. Na dálku bych ještě rád pozdravil nejzajímavějšího soupeře – FC Zbrojovku Brno U8, prezentující se podobným stylem hry a smýšlení o ní, což je v našem prostředí rarita.

U7 Anna Matějková:

Letošní Třebíč Open byl pro naši U7 prvním kontaktem se systémem 4+1 a to bylo znát. V minulých letech jsme i v této kategorii hráli 3+0 a atmosféra byla přátelská a uvolněná – což byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme turnaj přihlašovali i v systému – normálně hrajeme 3+0, který jsme zatím nehráli. Bohužel s přechodem na „větší fotbal“ nastala změna ve vnímání turnaje napříč trenéry i v řadách rodičů.Turnaj jsme si užili, hráli proti týmům, se kterými se běžně nepotkáváme a děti si prožily spoustu nového, zatím nepoznaného. Na konci každý obdržel medaili, domů jsme odjížděli spokojení a unavení zároveň.

Letošním turnajem Třebíč open jsme tak trochu symbolicky završili naši společnou, čtyřletou, etapu práce u přípravek Dynama. Tím nejhodnotnějším z turnaje je pro mě osobně to, že nám hra napříč kategoriemi stojí na stejných principech – nehrajeme nahodile, je jasně patrná snaha o individuální řešení herních situací na základě vlastního rozhodování.

V mých očích máme začátek cesty, o kterém jsem tvrdil, že bude trvat 3-4 roky, za sebou. Jdeme dál. V nadcházejícím období cca dvou let nás trenéry čeká spousta další práce na sobě a automatizace všeho, co u přípravek Dynama zapustilo kořeny.

Děkuji všem trenérům, rodičům a dětem za reprezentaci Dynama jak sportovně, tak co se týče chování.

Rostislav Helštýn, šéftrenér přípravek

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.