SK DYNAMO AKADEMIE

Přípravky Akademie v tělocvičnách

06.12.2019, Dan Mikulička

Po ukončení podzimní části mistrovských utkání a s příchodem zimního období naše přípravkové a žákovské kategorie tradičně upravily své tréninkové plány a na některé tréninkové jednotky se přesunuly do tělocvičen, beach arény a bazénu.

Z jakých důvodů tomu tak je, jsme se zeptali hlavních trenérů U10 Mgr. Petra Hasenöhrla a U13 Jana Kolčavy.

Petr Hasenöhrl ( U10): „Během zimního období využíváme jednou týdně trénink ve školní tělocvičně, kde se věnujeme především gymnastice. Ta je velmi důležitá pro rozvoj dítěte. Gymnastikou u dětí rozvíjíme základní pohybové schopnosti jako sílu, obratnost, ale i pocit jistoty, prostorovou orientaci a další. Gymnastika má díky rozvoji koordinačních schopností velký vliv na kvalitní ovládání pohybového aparátu. Ne nadarmo se říká, že je gymnastika ideální pohybový základ pro jiné druhy sportů. Bohužel je dnes pravdou, že mají obecně děti problém udělat například kvalitně i takový základní prvek jakým je například kotoul. Toto se naštěstí netýká našich dětí, ty mají tuto průpravu velmi dobrou, navíc na tom společně dále pracujeme. Hráči v přípravkových kategoriích jsou totiž ve věku, kdy se relativně snadno učí i daleko těžší prvky a tak jsme se například během krátké chvíle dostali přes stoje na rukou k přemetům vpřed. Tím, že trénuji děti v období, kterému se říká zlatý věk motoriky (vývojové období, ve kterém se u dětí tréninkem i výchovou daří poměrně snadno a rychle rozvíjet pohybové dovednosti), je pro mě výzvou naučit je toho co nejvíce a samozřejmě s maximální kvalitou. Za svou kategorii mohu říci, že většina dětí je na tom pohybově velmi dobře a navíc máme v týmu Vanessku, která je nejen velmi dobrá fotbalistka, ale i nadějná gymnastka a velmi ráda klukům pomáhá s ukázkou některých prvků. No a nebyli by to kluci, aby se nesnažili Vanessku trumfnout :). Mimo gymnastiky pak čekají naše hráče v zimním období i další sportovní aktivity jako například základy rytmiky či bojových sportů, bazén, Beach Arena“.

Jan Kolčava (U13): „V kategorii mladších žáků jsme do tréninkového plánu zařadili Beach Arenu, která plní zejména funkci kompenzační, ať už pohybově formou her či koordinačně-obratnostních stanovišť, tak také mentální, kdy změna sportoviště po půlroku stráveném v tréninkovém centru příjde vhod. Nejedná se ale o jedinou kompenzační formu, většina hráčů navštěvuje naše sporotvní třídy na ZŠ Máj, kde se v rámci sportovní přípravy během celého roku věnují plavání, kompenzačním cvičením, gymnastice, úpolový hrám a dalším sportům“.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.