SK DYNAMO AKADEMIE

Podařený víkend našich přípravek

09.05.2022, Dan Mikulička

S přicházejícím létem a tím pádem blížícím se konci oficiálních soutěží přichází jako každý rok období turnajů. Akademie jich ve všech svých kategoriích absolvuje vždy nespočet, jak s tuzemskou tak se zahraniční účastí. Uplynulý víkend nebyl vyjímkou. Kde všude naši malí borci hájili černobílé barvy, jaké zážitky jim to přineslo jsme se zeptali trenérů přípravek.

Kroměříž (finálový turnaj "Ondrášovky"), trenér Pavel Houzim, U11:

Sobotní rozjezd jsme neměli moc dobrý, v dopoledních zápasech jsme se trápili s lehčími soupeři. Během dne jsme ale postupně začali herně zvedat a byl z toho postup do zlaté skupiny ze druhého místa. V neděli jsme navázali na dobré výkony ze sobotního odpoledne, a ještě jsme naše výkony zlepšili. Hráli jsme ve vysokém tempu, byli jsme silní na míči a tentokrát se nám dařilo i zakončování. Porazili jsme Slovácko, Sigmu, ve skvělém zápase jsme přehráli Zbrojovku a pro mě nejlepší zápas i přes prohru byl se Slavií. Nakonec remíza s kombinačně silnou Spartou a bylo z toho konečné třetí místo a za námi řada kvalitních zápasů a výkonů.

Karlovy Vary, trenér Radek Altmann, U10:

Výborně připravený turnaj po všech stránkách s velmi pěkným obsazením.

I přesto, že se hrálo 6+1 a tak trochu to jde proti naší koncepci, hodnotíme turnaj pozitivně.

Sobota byla pro většinu hráčů první náročnější konfrontací a celý den jsme se adaptovali doslova

na všechno – atmosféra, soupeři, tempo, rozměry hřiště, …

Neděle již byla mnohem lepší. Největší rozdíl byl vidět v zápase s FTA, se kterými jsme se potkali opakovaně a byl to úplně jiný zápas. Soupeře jsme tentokrát jednoznačně přehráli, byli jsme silní na míči, odvážní, důrazní a již jsme se nebáli využít individuální dovedností, na kterých je naše hra stavěna. A nakonec velmi vyrovnaný zápas s Plzní, kde jsme pokračovali s chutí a opět řadou individuálních rozdílových momentů, které nakonec o našem vítězství rozhodly. Celý turnaj zaslouženě ovládl Manchester United U9.

Akce rozhodně splnila náš záměr, se kterým jsme na turnaj jeli. A sice, aby si co nejvíce kluků mohlo zažít/vyzkoušet náročnost, atmosféru a nasbírat cenné zkušenosti. Tedy spousta radosti a zážitků, a nejen fotbalových..

Blšany, trenér Jirka Vlček, U9:

S kategorií U9 jsme se zúčastnili velmi dobře obsazeného turnaje v Blšanech a rozhodně jsme se mezi 28 týmy neztratili. Po celý den jsme předváděli dobré výkony, kluci předváděnou hrou těšili jak sebe, tak nás.. Těší mě, že jsme celý turnaj odehráli s chutí, ve vysokém tempu, vždy se snahou o individuální řešení, s herní odvahou, bez herních nahodilostí. Odměnou bylo finále a konečné 2. místo. Za celý turnaj kluci si zaslouží velkou pochvalu!

Rostislav Helštýn, šéftrenér přípravek:

Tento víkend všichni zúčastnění trenéři U11, U10, U9 udělali naší práci velkou reklamu, děkuji všem!

U11 herně nejen obstála, ale způsob, jakým hrajeme, individuálním řešením herních situací řada hráčů zaujala. Pro U10 byl turnaj velkou neznámou, protože 6+1 jsme zatím nehráli. Kluci se se vším novým, co na turnaji prožívali, vypořádali až nad očekávání a neděle byla „jiné kafe“. U9 jsem osobně neviděl, ale diskuze s Jirkou Vlčkem směrem ke způsobu, jakým jsme se prezentovali, mě potěšila.

Pro nás trenéry víkend přinesl řadu podnětů, i ohlasů na hru, kterou se prezentujeme a doufám že i ujištění se, jaká cesta má smysl… 

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.