SK DYNAMO AKADEMIE

Hygienická a bezpečnostní opatření bere Dynamo velmi vážně

07.06.2020, Dan Mikulička

Postupná rozvolňování karanténních opatření znamenající opětovný start FORTUNA:LIGY přinesl nejen radost hráčům a fotbalové veřejnosti, ale i zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření, která každý klub musel zajistit, aby se utkání mohla bezpečně odehrát.

Nejedná se pochopitelně pouze o samotná ligová utkání, ale i o běžný denní režim klubu na Střeleckém ostrově a klubové akademie na Složišti. Oba dva areály byly vybaveny desítkami dávkovačů dezinfekce. Vedení klubu vypracovalo soubor bezpečnostních a hygienických opatření, která je nutno dodržovat a se kterými byli seznámeni hráči, zaměstnanci i rodiče.

Bylo vyrobeno několik informačních tabulí, které byly umístěny u vstupů do areálů, zakoupeny bezkontaktní teploměry, ochranné štíty, respirátory a roušky. Trenéři jednotlivých týmů obdrželi dezinfekční prostředky na dezinfekci pomůcek po každém tréninku. Největším oříškem se pak stala nutnost pořízení celkem deseti kusů dezinfekčních stojanů pro diváky a návštěvníky, kdy požadavky klubu byly bytelnost, odolnost proti nepřízni počasí, cena a variabilita. Průzkumem trhu a poptávkou se ukázaly očekávané problémy, a to zejména vysoká cena, protože pokud v dnešní době nese něco název "dezinfekční", tak je to několikanásobně dražší (od 5000 Kč za kus a výše). Samozřejmostí jsou pak dlouhé dodací lhůty a nepraktičnost.

Zaměstnanci Dynama tedy navrhli vlastní model dezinfekčního stojanu, který nejlépe odpovídal potřebám klubu a s tímto návrhem se obrátili na našeho partnera - společnost JihoTech spol. s.r.o., která již v minulosti pro naši akademii vyrobila perfektní venkovní posilovnu. Jednatel společnosti Ing. Miroslav Joch se k našemu požadavku postavil čelem a nejen, že během týdne nechal vyrobit bytelné a funkční stojany dle našeho návrhu, který navíc ještě zaměstnanci JihoTechu vylepšili a zdokonalili, ale věnoval všech těchto deset dezinfekčních stojanů Dynamu darem, za což mu jménem celého klubu i klubové akademie mnohokrát děkujeme. Poděkování také patří i společnosti Kofola, která do těchto stojanů věnovala dezinfekční náplň. 

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.