SK DYNAMO AKADEMIE

U10 vyhrála kvalifikační turnaj Ondrášovky

10.10.2018, Dan Mikulička

Velký úspěch se podařil týmu U10 na kvalifikačním turnaji Ondrášovka Cup, který se odehrál v úterý 9.10 v Písku. Šest výher a jedna prohra znamenala v konečném součtu první místo a stejně jako loni přímý postup na závěrečný finálový turnaj, který se bude hrát na jaře příštího roku

Ondrášovka Cup – v současnosti pravděpodobně největší dlouhodobý mládežnický turnaj v České Republice. Letos zahajuje již šestým ročníkem. V loňském roce odehrálo celkem 544 týmů během deseti měsíců 89 turnajů, z toho 38 předkol, 47 kvalifikací, aby se ti nejlepší v jednotlivých kategoriích mohli zúčastnit šesti finálových turnajů (pro každou kategorii jeden). Týmy SK Dynamo Akademie se Ondrášovky účastní pravidelně, každým rokem přihlašujeme naše týmy do kvalifikačních turnajů. Někdy se podaří postoupit do finálových turnajů, někdy se i ve finálovém turnaji podaří zahrát skvělý výsledek jako například vynikající celkové třetí místo týmu ročníku 2006 ve finálovém turnaji letos na jaře.

Aktuální ročník Ondrášovky se nedávno rozeběhl, kvalifikace mají za sebou kategorie U8 a U9, které bohužel nepostoupily do finálového turnaje, protože z kvalifikací postupují dva nejlepší týmy a například kategorie U9 minulý týden skončila čtvrtá. Výbornou práci však odvedla kategorie U10, která na svém včerejším kvalifikačním turnaji v Písku díky šesti výhrám a jedné prohře celý turnaj s přehledem vyhrála a stejně jako loni (kdy postupovala z druhého místa) se kvalifikovala na hlavní finálový turnaj.

Na tento velký úspěch jsme se zeptali hlavního trenéra kategorie U10 Marka Peterky:

„Do turnaje jsme vstoupili koncentrovaně a v začátcích prvních dvou utkáních jsme si zajistili výsledkový náskok, který jsme udržovali v průběhu celých 20 minut záasu. Soupeře jsme atakovali okamžitě po rozehrávce a získávali tím spousty míčů, přecházeli jsme do útoku a dokázali proměnit naše šance. S Viktorkou Plzeň a 1FK Příbram jsme odehráli asi nejhezčí dvě utkání tohoto turnaje, kdy jsme se dokázali prosadit individuálními akcemi a i přes vyrovnání Příbrami na 3:3 jsme dokázali ještě v poslední minutě vstřelit vítěznou branku.
Následovalo utkání s Dolními Břežany, ve kterém padly 3 vlastní branky, ale začínala se projevovat únava náročných utkání. Do předposledního ukání s Baníkem Sokolov jsme šli s vědomím, že pokud neprohrajeme tak nás postup na finálový turnaj Ondrášovka Cup nemine. Kluci ze sebe vyždímali poslední zbytky sil a i přes vyrovnání na 2:2 dokázali v posledních 5-ti minutách vstřelit 2 góly potvrzující postup. Poslední utkání s FC Písek již díky únavě trochu upadla koncentrace. Písek se ujal vedení, my ještě stihli vyrovnat, ale na víc jsme už neměli sil a 3 minuty před koncem jsme dostali rozhodující branku. I přes prohru v posledním zápase jsme ale vyhráli kvalifikační skupinu a postoupili na finálový turnaj. Opět po roce jsme se probojovali na finálový turnaj Ondrášovka Cup, což je jistě ocenění práce celého hráčského kolektivu. Tyto těžké zápasy nám ukazují naše nedostatky a to, na čem dále pracovat, abychom se dále zlepšovali a třeba na finálovém turnaji dopadli lépe než loni."

Kategorii U10 gratulujeme a budeme držet palce kategoriím U11, U12 a U13, které své kvalifikace odehrají v následujících týdnech.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.