SK DYNAMO AKADEMIE

Když makáš a chceš, můžeš se dostat daleko říká Jakub Zevl

09.03.2022, Dan Mikulička

V přípravkách a mladších žácích byl průměrný a jeho slovy v jeden čas i na pokraji vyřazení z týmu. Dnes lídr U15, oťukávající se v dorostu, který se již také zúčastnil i reprezentačního kempu. Co se změnilo a proč se tak stalo nám Jakub Zevl pověděl v krátkém rozhovoru.

Kubo, pověz nám něco o tvých fotbalových začátcích, kdy a kde si začínal.

S fotbalem jsem začal asi v 5ti letech tady v budějovickém Dynamu kde jsem doposud. Když jsem ale dříve nebyl moc často stavěný do zápasů za Dynamo, tak jsem hrával i za Lomnici nad Lužnicí.

Napadlo tě někdy, že se tvůj fotbal může dostat až na dnešní úroveň?

Tak vědět jsem to určitě nemohl, ale i když to dříve nebylo úplně nejlepší, tak jsem stále věřil, že se to změní.

Kdy nastal ten obrat a proč?

Zlomilo se to tak někdy na přelomu U12 a U13 kdy jsem měl opravdu blízko od vyhození. Začal jsem kvůli tomu na sobě hodně pracovat jak sám, tak společně s kamarády z Vltavy Liborem Bastlem (U19) a Martinem Špinarem (U17) od nás z Dynama, kteří mě motivovali a kterým jsem se chtěl vždy vyrovnat. Netýkalo se to jen fotbalových dovedností a fyzičky, ale i životosprávy. Po nějaké době se to začalo projevovat a já zjistil, že když na sobě makáš a chceš, tak se můžeš vypracovat hodně daleko.

Věkem jsi stále starší žák v U15, ale viděli jsme tě již i v dorostenecké šestnáctce.

Ano, hraji stále se svým týmem U15, ale začínám již také naskakovat do dorostu U16, abych se ještě více dále posouval se staršími kluky.

Také jsi již nakoukl do české reprezentace.

Ano, nedávno jsem byl na reprezentačním kempu, který se konal u nás na Složišti, kde jsme mimo jiné odehráli i jedno utkání, ve kterém jsem dokázal vstřelit branku. Celkově mám z celého kempu velmi dobrý pocit a doufám, že se v reprezentaci budu objevovat i v dalších letech.

Na začátku U12 jsi nastoupil do sportovní třídy na ZŠ Máj, později jsi byl vybrán do regionální akademie, hodnotíš to jako správný krok?

Myslím si, že pro mě jako Budějčáka to byla dobrá volba, mám blízko školu i internát akademie, kde se scházíme na ranní snídaně. Ale hlavní důvod pro mě byl asi ten, že máme školní rozvrh upravený dle tréninků a navíc nás autobus na ně ze školy vozí. Co se prospěchu týká si myslím, že to není úplně špatné, ale nějak navrch nemám. Fotbalově mě to ale určitě hodně posunulo a můžu to všem mladším spoluhráčům jen a jen doporučit.

Co doma - máš podporu od rodiny? Fandí ti?

Tak jsme fotbalová rodina, takže mě určitě ve všem vždy podporovali, podporují a určitě budou i nadále.

Jaký je tvůj běžný denní režim?

Můj denní režim je po celý týden skoro stejný. Den mi začíná v šest ráno kdy po ranní hygieně vyrážím na internát na společnou snídani. Odtud se přesouváme do školy, kde máme vyučovaní a ze školy nás autobus veze na trénink a zpátky. Domu přicházím v nějakých šest večer a potom už jen nějaká regenerace a věci do školy. O víkendech jsou zápasy.

Jaké máš cíle do budoucna?

Cíle mám samozřejmě ty nejvyšší. Chtěl bych se fotbalem živit a hrát co nejvýše, nejlépe v zahraničí a kdyby náhodou fotbalová profi kariéra nevyšla, tak bych určitě chtěl dělat něco kolem fotbalu.

Zbývá Ti nějaký volný čas?

Volného času mi většinou moc nezbývá, ale když už nějaký mám tak ho stejně strávím na hřišti nebo s kamarády.

Hlavní trenér U15 Radim Pouzar:

„Kuba přišel do kategorie U14 jako jeden z nejtalentovanějších hráčů, který už v tu dobu věděl, co chce. Velmi brzy se z nej stal lídr a osobnost týmu. Kuba je příkladem toho, ze charakter je mnohdy víc než talent. Kubovo přednosti jsou jednoznačně herní myšlení, míčová a kopací technika, vítězná mentalita a schopnost odehrát jakýkoliv post. Tím, že se momentálně připravuje už s kategorií U16 má o motivaci postaráno. Pohybuje se i v širším kádru reprezentačního výběru U15. K tomu, aby se nastálo usadil mezi nejlepšími, však musí na sobě po všech stránkách neustále pracovat“.

Související články
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.